منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکاتی که قبل از شروع برنامه نویسی باید بدانید – CodeFriend.ir

نکاتی که قبل از شروع برنامه نویسی باید بدانید – CodeFriend.ir

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یادگیری برنامه نویسی اصلا کار ساده ای نیست. به عنوان یک مبتدی، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه در برنامه نویسی از مبتدی به سطح متوسط ​​بروید. یادگیری و کسب تجربه ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و شما در انتخاب مسیر خود کاملا آزادید.

در این مقاله مروری چند نکته که قبل از شروع برنامه نویسی باید بدانید، ما می پردازیم دانستن این نکات می تواند به شما کمک کند تا بفهمید در مسیر برنامه نویس شدن چه چیزی در انتظار شماست و چه رویکردی باید در قبال آن اتخاذ کنید.

پیشنهاد باورنکردنی کدفرند دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با 59 هزار تومان


اصول اولیه را بیاموزید

وقتی شروع به مطالعه می کنید، اولین چیزی که باید مطمئن شوید این است که مفاهیم اولیه و اصلی درست یاد بگیر این اولین قدم برای تبدیل شدن است کدنویسی نینجا خوب.

برای یادگیری صحیح و شروع قوی، باید مفاهیم اساسی علم کامپیوتر مطالعه می توانید از کتاب های مختلفی که دارند استفاده کنید یا از دوره های آموزشی برنامه نویسی codefriend استفاده کنید. به طور کلی اینترنت یک منبع بسیار کامل و مفید برای مبتدیان این صنعت و بهشتی کامل برای برنامه نویسان است و اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد!

تنها کاری که باید انجام دهید این است که در وب جستجو کنید و آنچه را که مناسب شماست پیدا کنید و شروع به برنامه نویسی کنید. دوره های آموزشی جامع و با کیفیت بالا در سایت کدفرند منتشر شده است که می توانید از آن ها آماده شوید اشتراک ویژه کدفرند به تمامی این دوره ها دسترسی دارد و آنها را دانلود می کند.


صبور باش

پیش نیاز شماره یک برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق دارای صبر ه- صبر باعث می شود با مشکلاتی که شما با آن روبرو هستید روبرو شویم. برنامه نویسی نیاز به صبر دارد و صبر شما را برای شکست آماده می کند. نیازی به گفتن نیست که صبر می تواند به شما در حل بهتر مشکلات کمک کند و درک خود را از رایانه بهبود بخشد.

مفاهیم کامپیوتر و برنامه نویسی بسیار پیچیده هستند و شما باید انعطاف پذیر و صبور باشید و سخت تلاش کنید تا آنها را به درستی انجام دهید. تازه کارها هنگام شروع برنامه نویسی انتظارات درستی از این حوزه ندارند. بله، شما در ابتدا با قدرت کامل شروع نمی کنید، بنابراین خوش بینی بیش از حد می تواند خطرناک باشد.

به دلیل انتظارات نادرست، بسیاری از مبتدیان در همان ابتدا منصرف می شوند و رشته دیگری را انتخاب می کنند. برای کنار آمدن با این، باید صبر داشته باشید و همیشه به هدف بعدی فکر کنید. (دوره های آموزشی برنامه نویسی Codefriend)


یک هدف تعیین کنید و به سمت آن بروید

هنگام یادگیری کدنویسی، تعیین اهداف می تواند بسیار قدرتمند و انگیزه دهنده باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید برنامه نویسی PHP را یاد بگیرید، یک هدف (مثل تکمیل یک پروژه ساده) تا پایان هفته تعیین کنید. پس از تکمیل این هدف، هدف دیگری را انتخاب کرده و روند را ادامه دهید.

هیچ محدودیتی برای یادگیری و توسعه در برنامه نویسی وجود ندارد و این دلیل خوبی برای تعیین اهداف است. البته شما نباید از هدف اصلی خود دور شوید. هدفی که انتخاب می کنید باید دست یافتنی باشد. بنابراین در ابتدا سعی نکنید فیس بوک یا یک بازی بزرگ بسازید. سعی کنید به آرامی حرکت کنید و سپس به سمت پروژه های بزرگ و پیچیده بروید.

پیشنهاد باورنکردنی کدفرند دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با 59 هزار تومان


پروژه های بیشتری انجام دهید

با انجام پروژه های بیشتر، نه تنها به محدودیت های خود پی می برید، بلکه مهارت های تحلیلی و حل مسئله خود را نیز بهبود می بخشید. نکته یادگیری کدنویسی یادگیری نحو (نحوه نوشتن کد) نیست، بلکه یادگیری نحوه حل مسائل با استفاده از ابزارهایی است که در اختیار دارید.

برای برنامه نویسی باید خلاق باشید و سعی کنید کارهای معناداری انجام دهید. برای مبتدیان در اینترنت، پلتفرم های خوبی وجود دارد که می توانید به ایده ها و کدهای منبع پروژه های مختلف دسترسی داشته باشید. از جمله این پلتفرم ها می توان به GitHub اشاره کرد. جایی که می توانید کد منبع و پروژه خود را ذخیره کنید. می‌توانید از GitHub برای یافتن و استفاده از پروژه‌های عمومی برای زبان برنامه‌نویسی که در حال یادگیری هستید استفاده کنید.


وارد برنامه نویسی اجتماعی شوید

یادگیری کدنویسی هرگز یک تلاش انفرادی نبوده است. اگر فکر می کنید می خواهید اپلیکیشن بزرگ بعدی را به تنهایی و بدون کمک دیگران توسعه دهید، سخت در اشتباهید. برنامه نویسی یک فعالیت گروهی است و اگر می خواهید موفق شوید باید از پلتفرم های برنامه نویسی اجتماعی در جایی که پروژه هایی مشابه کار شما وجود دارد استفاده کنید.

پلتفرم هایی مانند GitHub، StackOverFlow، Livecoding و غیره را بررسی کنید تا جمعیت مناسب برای خود را پیدا کنید. البته وجود دارد انگلیسی خوب ارتباط با سایر برنامه نویسان در این پلتفرم های بین المللی و همچنین حل مشکلات و یادگیری از طریق سایت های خارجی بسیار مهم است و اگر سطح زبان انگلیسی خوبی دارید پیشرفت شما در برنامه نویسی باشد. 20 بار یا بیشتر این از کسی خواهد بود که انگلیسی بدی دارد.


همیشه در حال آموختن

به عنوان یک توسعه دهنده، هیچ محدودیتی برای پیشرفت و یادگیری وجود ندارد. داشتن مشکلات و باگ های عجیب و بسیار دشوار که گاهی حل آنها غیرممکن به نظر می رسد، تنها بخشی از برنامه نویس بودن است. علاوه بر این، فناوری های جدید دائما منتشر می شود و برنامه نویسان خوب و مدرن هر لحظه اصلا آرام و فعال نیستند. زیرا آنها باید خود را با فناوری های مدرن و چارچوب های جدید در حوزه تخصصی خود به روز کنند.

به عنوان یک مبتدی باید به یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید. اگر برنامه نویس باسابقه و با تجربه ای را می بینید که هنوز به دانش و تجربه خود برای تکمیل هیچ پروژه ای اطمینان ندارد به این دلیل است که هر روز نوآوری ها و استانداردهای جدیدی وارد عرصه فناوری و برنامه نویسی می شود.

پیشنهاد باورنکردنی کدفرند دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با 59 هزار تومان