منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین کتاب ها و سایت های آموزش پایتون – CodeFriend.ir

بهترین کتاب ها و سایت های آموزش پایتون – CodeFriend.ir

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با توجه به محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون در بین استارتاپ های ایرانی از یک سو و همچنین کاربردی بودن این زبان برنامه نویسی در زمینه های مختلف از سوی دیگر، بر آن شدیم تا دوره آموزشی پایتون را کامل کنید ما در Codefriend بهترین کتاب ها و سایت های آموزش پایتون را نیز در اختیار کاربران عزیز Codefriend قرار می دهیم. در این پست بهترین کتاب ها (زبان اصلی و ترجمه) و سایت ها را برای علاقه مندان به یادگیری پایتون با مطالعه ارائه می کنیم.

چرا پایتون؟

پایتون در سال های اخیر در یکی از زبان های اصلی آموزش برنامه نویسی سینتکس تبدیل شده، ساده و واضح، انواع داده های گسترده و مدرن و دستورات قدرتمند و کتابخانه های بسیار گسترده و امکان اشکال زدایی آسان یکی از دلایل اصلی روی آوردن به یادگیری پایتون است. (دوره جامع ویدیویی آموزش زبان پایتون در Codefriend)


بهترین کتاب های خارجی برای یادگیری پایتون

در این بخش با تعدادی از بهترین و مفیدترین کتاب ها همراه است خارجی و زبان اصلی برنامه نویسی پایتون را یاد خواهیم گرفت.

پیشنهاد باورنکردنی کدفرند دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با 99 هزار تومان

حتی بهترین برنامه نویسان هم اشتباه می کنند. در این کتاب، مایک پیرنات، برنامه نویس کهنه کار، بیش از 15 سال تجربه برنامه نویسی پایتون را به اشتراک می گذارد. بیشتر مطالب این کتاب اشتباهات ساده و پیچیده ای است که مایک طی چندین سال کار با پایتون مرتکب شده است. با مطالعه این کتاب می توانید تجربه قابل توجهی در پایتون کسب کنید.


پایتون یک زبان برنامه نویسی کاربردی نیست، اما یک زبان چند منظوره است که می تواند در هر سبک و روش برنامه نویسی پیاده سازی شود. از جمله برنامه نویسی تابعی در این وبلاگ، مدیر نرم افزار پایتون، دیوید مرتز، به جنبه های برنامه نویسی کاربردی پایتون نگاه می کند و نشان می دهد که کدام گزینه به خوبی کار می کند و باید از استفاده از کدام گزینه اجتناب کنید. (دوره جامع آموزش برنامه نویسی پایتون – صفر تا صد)


A Byte of Python یک کتاب برنامه نویسی رایگان پایتون است. این کتاب یک آموزش یا راهنمایی برای مبتدیان ارائه می دهد. هیچ پیش نیاز خاصی برای استفاده از این کتاب وجود ندارد و فقط باید با نحوه ذخیره یک فایل متنی در سیستم خود آشنا باشید.


راهنمای ایده آل برای شروع برنامه نویسی پایتون. این کتاب یادگیری را با اصول اولیه برنامه نویسی آغاز می کند و برای کسانی که تازه وارد دنیای برنامه نویسی به خصوص پایتون شده اند با دقت طراحی شده است. بسیاری از فصل های مطالعه خوب در این کتاب در مورد مفاهیمی مانند برنامه نویسی شی گرا و بازگشت نوشته شده است.


بهترین کتاب های فارسی برای یادگیری پایتون

برای یادگیری بهتر و استاندارد بهتر است از کتاب های خارجی یا ترجمه آنها استفاده کنید اما خواندن و یادگیری از کتاب های خارجی مستلزم زبان انگلیسی خوب است. لذا در این قسمت برای افرادی که سطح زبان انگلیسی آنها چندان خوب نیست به معرفی چند کتاب فارسی می پردازیم. (دوره جامع ویدیویی آموزش زبان پایتون در Codefriend)

کتاب حل مسئله پایتون

کتاب حل المسائل با پایتون (حل 650 برنامه – مرجع کامل) راهنمای کامل و جامع آموزش زبان برنامه نویسی پایتون می باشد که به همراه 650 مثال به بررسی و آموزش گام به گام این زبان می پردازد. (فایل کتاب به روز رسانی 10/10/1397.)


کتاب پایتون به زبان ساده

کتاب پایتون به زبان ساده، یکی از کامل ترین کتاب های آموزش پایتون به زبان فارسی است. یادگیری پایتون با کمک این کتاب نیازی به تجربه برنامه نویسی ندارد و تنها پیش نیاز آن علاقه خوانندگان به برنامه نویسی است. (دوره جامع ویدیویی آموزش زبان پایتون در Codefriend)


کتاب برنامه نویسی پیشرفته پایتون

کتاب برنامه نویسی پیشرفته پایتون در زمینه برنامه نویسی دسکتاپ نیز بیشتر ذکر شده است رابط کاربری گرافیکی و پایگاه داده محتوای متفاوتی قرار داده شده است. این کتاب برای انواع برنامه نویسان اعم از مبتدی و حرفه ای مناسب است.


بهترین سایت ها برای یادگیری پایتون

در حال حاضر، دوره جامع آموزش برنامه نویسی پایتون در Codefriend او گام به گام ویدیو پایتون را آموزش می دهد و شما می توانید از آن استفاده کنید. اما به هر حال برای علاقه مندان به پایتون، در این قسمت به دو مورد از بهترین سایت های خارجی برای یادگیری پایتون می پردازیم.

پیشنهاد باورنکردنی کدفرند دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با 99 هزار تومان


سایت رسمی پایتون دارای بسیاری از مستندات قدرتمند و اولیه پایتون (البته به زبان انگلیسی) است و مانند اکثر برنامه نویسان حرفه ای می توانید از مستندات آن برای یادگیری بیشتر و بهتر استفاده کنید.


W3Schools این منبع اصلی و قابل اعتماد یادگیری برای همه توسعه دهندگان وب است و در آن می توانید زبان ها و فریمورک های وب و پایتون را با مستندات عالی و تعاملی بیاموزید. بهترین کتاب ها و سایت ها برای یادگیری پایتون ما پرداخت کردیم با تشکر از کمک شما.